Serwetki na komunię i wesele

Z okazji różnego rodzaju ważnych wydarzeń i uroczystości zwykło się przygotowywać specjalne ozdoby i dekoracje na stół. W niniejszym artykule podpowiemy, jak wykonać efektowne i praktyczne kompozycje z serwetek.

Bez wątpienia na okazje takie jak przyjęcie komunijne dla dziecka czy zabawa weselna warto samodzielnie przygotować specjalne nakrycia ale i efektowne serwetki, dopełniające kompozycji i aranżacji całego stołu bankietowego.

Na tego rodzaju uroczystości warto wybierać przede wszystkim serwetki z materiału w kolorze białym, kremowym, ecru lub jasnym pastelowym odcieniu łososiowego różu. Nie oznacza to jednak, iż stół na taką uroczystość nie może być przybrany również nieco bardziej zdecydowanymi odcieniami. Z powodzeniem możemy użyć do dekoracji serwetek w kontrastującym z obrusem kolorze, na przykład fioletowych, niebieskich czy czerwonych.

Z wybranych serwetek, odpowiednich na wesele lub komunię można przygotować różnego rodzaju dekoracje i ozdoby. Na początek warto zastanowić się nad ogólną aranżacją i przykładowo wykonać specjalne kieszonki na sztućce, na przykład z serwetek ze srebrną lamówką. Ułożone obok każdego z nakryć elegancko podkreślą charakter całej uroczystości.

Na przyjęcie weselne lub komunijne z powodzeniem można przygotować również bardziej oryginalne kompozycje z jednorazowych serwetek. Mogą to być chociażby stylowe winietki lub wachlarze z serwetek z delikatnym haftem lub ozdobami z brokatu. Kolorową serwetkę można także wsunąć do szklanki lub kieliszka i uformować z niej rozwinięty kwiat, na przykład tulipan lub różę.

Serwetki origami z kształcie kwiatów świetnie sprawdzą się również jako praktyczne rulony na sztućce lub jako nakrycie talerzy przed podaniem obiadu. Na komunię można także z powodzeniem przygotować pomysłowe serwetki origami, na przykład w formie zabawnych zwierzątek – zajączka, motyla lub łabędzia.

Na przyjęciu weselnym i innych, oficjalnych uroczystościach doskonale sprawdzą się także efektowne stylizacje i kompozycje z serwetek ze specjalnym pierścieniem. Można z nich uformować nie tylko proste wachlarze, ale również ozdobne liście czy serca. Dekoracje takie można ułożyć na nakryciach Państwa Młodych lub ich rodziców, zaś pomysłowymi serwetkami w kształcie zwierzątek warto udekorować stoły dla najmłodszych uczestników przyjęcia.